​​​​​​

Tečaji na daljavo v Moodlu

Kaj pravzaprav je Moodle? Moodle je učno e-okolje, namenjeno podpori za e-izobraževanje, ki je na Univerzi v Mariboru v uporabi že več kot 15 let. Razvito je bilo z namenom omogočiti izobraževalnim ustanovam, učiteljem in učencem dostop do bogatih učnih vsebin, sodelovalnih orodij in prilagodljivih izobraževalnih poti. Uporabniki lahko do sistema dostopajo kjerkoli in kadarkoli, kar olajša fleksibilnost učenja in poučevanja.  

Na RCUM smo pripravili 4 tečaje za Moodle, ki jih izvajamo na daljavo, preko Moodla. Za vsakega od teh tečajev je predvidena obremenitev 4 tedne, po 3 ure. Udeleženec lahko tečaje izvaja tudi hitreje. Uspešno zaključen tečaj (opravljene vse predvidene aktivnosti) je za visokošolske učitelje in sodelavce ovrednoten z 0,6 pedagoške točke (vsak posamezen tečaj).​

Moodle_tecaji_UM.png 


Uvod v Moodle 

Opis tečaja: tečaj »Uvod v Moodle« je prvi po vrsti v ciklu tečajev, ki ga za pedagoško osebje in zaposlene pripravlja RCUM. Udeleženci​ se v okviru tečaja seznanijo z delovanjem e-učnega okolja Moodle UM, tako z vidika »Udeleženca« kot tudi »Izvajalca«, kar jim omogoča celovito ra​zumevanje in obvladovanje konceptov sistema.

Uvod_v_Moodle_grafika.png

Izvajalec: RCUM  

Institucija: Univerza v Mariboru 

Izvedba: na daljavo, znotraj učnega e-okolja Moodle UM (https://estudij.um.si).  

Komu je namenjen? Celotnemu pedagoškemu kadru, še posebej tistim brez izkušenj pri uporabi učno/poučevalnega e-okolja Moodle. Izobraževanje temelji na aktivnem spoznavanju okolja Moodle. Udeleženci ga spoznavajo skozi oči študentov (predstavitve, video vodiči, kvizi, anonimne ankete, razporejanje udeležencev v skupine, ...). 

Kdaj? Kadarkoli. Udeleženci tečaja si sami prilagodijo čas in ritem izvajanja glede na njihove individualne potrebe. 

Vsebina:  

  • Postavitev učne enote in vnos gradiv 
  • Komunikacija in sodelovanje 
  • Učne dejavnosti 
  • Zaključne dejavnosti  

Prijava: na e-tečaj se udeleženci prijavijo s klikom na povezavo. Če še niso prijavljeni, se najprej odpre okno, kjer se prijavijo v Moodle UM s svojo digitalno identiteto UM. Po vstopu oz. uspešni prijavi v Moodle UM se odpre stran za prijavo v e-tečaj. Slediti morajo naslednjim korakom:  

  • V polje »Ključ za vpis« vnesejo »moodle1« 
  • Prijavo potrdijo s klikom na gumb »Vpiši me«. 

Cilj: v sklopu tečaja »Uvod v Moodle« se udeleženci naučijo oblikovati svoje učne enote in pridobiti veščine za nalaganje gradiv v Moodle UM. 

Kriterij za prejetje potrdila o zaključenem e-tečaju so uspešno opravljene vse obveznosti.  

Uspešno zaključen tečaj je za visokošolske učitelje in sodelavce ovrednoten z 0,6 točke. 

Za izvedbo tečaja udeleženci potrebujejo računalnik z možnostjo predvajanja zvoka in internetno povezavo. ​