Informacije za študente

18 februar 2019
​V trgovinah z aplikacijami se pojavljajo mobilne aplikacije (Apps), ki med drugim študentom omogočajo vpogled v njihove ocene ipd. Za uporabo takšne aplikacije je potrebno v aplikaciji shraniti podatke svoje digitalne identitete UM, s čimer dobi takšna aplikacija neomejen dostop do vseh podatkov študenta v AIPS, ne samo do ocen, hkrati dobi dostop tudi do ostalih storitev, kjer se študenti prijavljate s svojo digitalno identiteto, vključno z elektronsko pošto.

Univerza v Mariboru obvešča študente, da s temi aplikacijami nima nič in se od njih ograjuje. V kolikor ste že uporabnik takšne aplikacije, predlagamo, da z uporabo prenehate ter spremenite svoje geslo.

Prav tako opozarjamo na izredno previdnost pri shranjevanju digitalne identitete UM v aplikacije, ki niso uradne aplikacije UM. V primeru težav zaradi uporabe teh aplikacij vam Univerza v Mariboru ne more pomagati, ker uporabnik znotraj takšne aplikacije zavestno potrdi strinjanje z vsemi pogoji uporabe.