Označevanje in preklic preusmeritev UNI-MB.SI e-pošte (IT Kiosk)

24 september 2018

Z namenom, da izboljšamo uporabniško izkušnjo ter omogočimo boljši pregled nad prejetimi in tudi neželenimi sporočili, smo za uporabnike, ki imajo obstoječe (vključene) preusmeritve iz UNI-MB.SI elektronskega poštnega naslova v UM e-poštni predal, pripravili dve novi storitvi v IT Kiosku:

• označevanje UNI-MB.SI e-pošte in
  • preklic preusmeritev UNI-MB.SI e-pošte.

Označevanje UNI-MB.SI e-pošte: Vključena storitev omogoča, da bo vsa elektronska pošta, poslana na UNI-MB.SI elektronske poštne naslove, v predmetu sporočila označena s predpono [UNI-MB] in bo omogočala boljši pregled nad prejeto pošto posameznika. Storitev je mogoče poljubno mnogokrat preklicati oz. vključiti.

Preklic preusmeritev UNI-MB.SI e-pošte: Vključena storitev omogoča prekinitev do sedaj vključenih preusmeritev iz UNI-MB.SI elektronskega poštnega naslova. Storitev je mogoče preklicati in posledično ponovno omogočiti že obstoječe preusmeritve.

Navodila za vključitev označevanja oz. izključitev preusmeritev najdete tukaj.

Svetujemo ustrezno rabo elektronske pošte v skladu z informacijsko varnostno politiko Univerze v Mariboru, posebej pozorni pa bodite na obvestila lažnega predstavljanja.