Konec podpore RPC/HTTP protokola (študentska e-pošta)

09 oktober 2017

Dne 31.10.2017 se zaključuje podpora RPC/HTTP protokolu za dostop do elektronske pošte preko storitve Exchange Online (elektronska pošta za študente UM).

Kljub temu, da Microsoft ne bo več zagotavljal podpore in posodobitev za odjemalce Outlook, ki se povežejo preko RPC/HTTP protokola, bo le-ta še naprej deloval, vendar bo kakovost izkušnje dela z elektronsko pošto vedno slabša.

RPC/HTTP protokol je bil že letu 2014 zamenjan s sodobnejšim MAPI/HTTP protokolom. Ta sprememba bo vplivala na uporabnike, ki uporabljajo Outlook 2007, saj le-ta ne bo deloval z MAPI/HTTP protokolom. Uporabnikom svetujemo, da svoj Outlook 2007 posodobijo na novejšo različico Outlooka ali začnejo uporabljati spletni vmesnik za dostop do e-pošte (Outlook on the web). Hkrati pa lahko, če uporabljate RPC/HTTP protokol, sprememba vpliva tudi delovanje Outlook 2016, Outlook 2013 ali Outlook 2010.

​RCUM