Selitev e-poštnih predalov na novejši poštni strežnik

07 julij 2017

Do začetka septembra 2017 je predvidena selitev e-poštnih predalov na Univerzi v Mariboru na novejši poštni strežnik, ki se uporablja za komunikacijo (e-pošta, koledar, stiki). V tem času bo predvidoma preseljenih 3000 poštnih predalov, osebnih in institucionalnih.

Prenovljena storitev za pošiljanje elektronske pošte je ponovno postavljena v visoko razpoložljivostnem načinu« (HA), ki končnim uporabnikom, v kombinaciji z uporabo razporejevalnikov bremen, zagotavlja neprekinjeno delovanje.

Večje spremembe za končne uporabnike:

• prenovljen vmesnik (https://eposta.um.si) za dostop do e-pošte in koledarja (Outlook on the web, prej OWA), ki je bolje prilagojen delu na različnih napravah (delovne postaje, pametni telefoni, tablice),
  • hitrejša in izboljšana funkcija iskanja po sporočilih, pošiljateljih, itd.,
  • nov pristop k delu s priponkami najpogostejših oblik (DOC/DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX, PDF, večino formatov slik), ki odpravlja nevšečnosti zaradi shranjevanja (omogočen predogled priponk brez predhodnega shranjevanja na lokalni računalnik),
​​Opomba: Za Microsoft Excelove datoteke, večje od 10 MB, ni mogoče prikazati predogleda. Če si želimo datoteko ogledati, jo moramo odpreti z Excelom.
  • »sodobne priponke«, ki omogočajo pošiljanje (zelo) velikih priponk in skupno delo na eni datoteki (deljenje z drugimi uporabniki), pri čemer pa priponke niso dejansko vezane na e-sporočila, temveč so shranjene na OneDrive za podjetja, v poštno sporočilo pa je priložena le povezava na priponko v OneDrive za podjetja.
​Več informacij o storitvi in novostih najdete tukaj.

Tehnične podrobnosti veljajo v času objave sporočila in se lahko spremenijo.